Niemcy

Rzym bez diesli w centrum do 2024, Mediolan do 2030 roku

Burmistrz Wiecznego Miasta pani Virginia Raggi ogłosiła na Facebooku, że zamierza do 2024 roku zabronić wjazdu pojazdów z silnikami wysokoprężnymi do centrum. Wpis został umieszczony po werdykcie sądu w Lipsku z 27 lutego 2018 dotyczącego możliwości wprowadzania ograniczeń dla ruchu diesli przez miasta w kraju za Odrą (http://autocng.pl/niemieckie-miasta-zakaz-diesli-wyrok-luty-2018).

Już wcześniej Mediolan ogłosił, że również chce uwolnić miasto od pojazdów napędzanych olejem napędowym do 2030 roku.

Niemieckie miasta będą mogły ograniczać wjazd diesli

Jak podaje organizacja ClientEarth - 27 lutego 2018r. Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku podtrzymał wcześniejsze decyzje, zgodnie z którymi władze lokalne mogły domagać się wprowadzenia restrykcji dla pojazdów z silnikami diesla.

Wyrok ten oznacza, że w Niemczech władze lokalne będą mogły samodzielnie wprowadzać ograniczenia dla ruchu pojazdów napędzanych olejem napędowym w centrach miast, aby redukować stężenia dwutlenku azotu (NO2) w powietrzu.

Wzrost gazomobilności CNG w Niemczech

Jak głoszą najnowsze informacje z portalu NGV Global od lipca 2017r. stale wzrasta ilość nowo zarejestrowanych samochodów napędzanych gazem ziemnym w Niemczech. Głównym producentem na tym rynku jest obecnie Grupa Volkswagen. Posiada ona w swojej ofercie 18 modeli aut zasilanych CNG. Samochody napędzane gazem ziemnym emitują mniej zanieczyszczeń m. in. CO2, tlenków azotu i cząstek stałych w porównaniu do tradycyjnych paliw.

Subskrybuj Niemcy